Звітування до Податкової служби
Перед початком роботи з електронною звітністю треба скласти та відправити до контролюючих органів декілька спеціальних документів, які зареєструють вас в системі електронного документообігу. Для кожної установи – свій набір документів. Якщо ви не звітуєте до якоїсь з них, то відповідні документи вам відправляти не треба.
Якщо ви використовуєте крім директора та печатки додатково підпис головного бухгалтера або працівника для підписання податкових накладних, тоді заповнюється та надсилається також Повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису (J1391103 або F1391103). В її таблиці потрібно вказати дані додаткового співробітника, сертифікат підпису якого потрібно додати до бази Податкової служби. При цьому його підпис повинен бути налаштований в профілі підприємства.
Якщо у вашого підприємства тільки підпис директора та печатка, тоді цей документ надсилати не потрібно.
Звітування до Держстату
Звітування до органів державної статистики в електронному вигляді здійснюється відповідно до Порядку подання електронної звітності до органів державної статистики, затвердженого наказом Держкомстату від 12.01.2011 № 3 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.03.2011 за № 408/19146 (далі – Порядок).
Подання респондентом електронних звітів, відповідно до п. 3.1 Порядку, здійснюється виключно на добровільних засадах і за його ініціативою. У разі подання респондентом звітності в електронному вигляді він має право не подавати відповідні форми статистичної та/або фінансової звітності на папері.
"Заявка на реєстрацію електронного цифрового підпису" – скасована. Для подачі звітності в електронному вигляді достатньо накладання кваліфікованого електронного підпису на звіт
Подання респондентом електронних звітів, відповідно до п. 3.1 Порядку, здійснюється виключно на добровільних засадах і за його ініціативою. У разі подання респондентом звітності в електронному вигляді він має право не подавати відповідні форми статистичної та/або фінансової звітності на папері.
У зв'язку з перенавантаженням поштового серверу і приймального шлюзу системи електронної звітності, яке зазвичай відбувається в останній день подання квартальної та річної фінансової звітності, можливі технічні проблеми із вчасною доставкою електронної звітності та квитанцій.
З метою уникнення вищезазначених проблем рекомендуємо Вам відправляти електронну звітність завчасно, а не в останній день її подання.
Звіти з ЄСВ
На сторінці "Пенсійний фонд (ЄСВ)" розміщується інформація щодо реєстрації підприємства у підрозділі Пенсійного Фонду України.
Потрібно вказати своє відділення ПФУ та номер платника єдиного внеску:
Звітування до ФССУ
Починаючи з версії 0.24.3 Соната підтримує звітування до Фонду соціального страхування України (ФСС). На момент написання цієї теми доступними для подання є два звіти: Заява-розрахунок (C1100101) та Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам (C1100201). Також у програмі є Примірний договір про подання електронних документів до ФССУ (C1200101), але він не подається до установи в електронному вигляді - його можна тільки заповнити та роздрукувати.
Перш за все для звітування до ФСС необхідно налаштувати профіль підприємства.
Перейдіть до налаштувань поточного профілю (кнопка "Поточний профіль" на Домашній сторінці) та оберіть сторінку "ФСС". Потрібно встановити галочку "Звітую до ФСС" та обрати зі списку своє відділення Фонду, в якому зареєстроване ваше підприємство. Також, обов'язково треба вказати код страхувальника, який вам призначили у ФСС:
Після цього збережіть зміни у профілі, натиснувши кнопку "ОК".
Тепер у списку бланків ви можете обрати та створити нові звіти до ФСС:
Договір
Для звітування до Фонду в електронному вигляді спочатку треба укласти Договір з ФСС. На жаль, поки що ця процедура в електронному вигляді не передбачена Фондом, тому Договір та сертифікати ЕЦП доведеться подати на папері власноруч. Отже:
- Відкрийте у Сонаті бланк Договору (C1200101); деякі поля вже будуть заповнені даними вашого підприємства, інші треба заповнити самостійно (місто, ПІБ начальника та адреса відділення ФСС тощо). Зверніть увагу, що деякі дані потрібно внести у розділ реквізитів у самому кінці Договору.
- Перевірте Договір та збережіть його після виправлення помилок (якщо вони будуть знайдені).
- Роздрукуйте документ (або експортуйте його у форматі PDF із подальшим друком).
- Підпишіть паперовий Договір, поставте печатку за наявності.
- Перейдіть у профілі підприємства на вкладку Цифровий підпис та роздрукуйте інформацію про сертифікат за допомогою кнопки:
- Дії, зазначені у попередньому пункті треба повторити для кожного сертифікату ЕЦП, які будуть використовуватися для підписання звітності: директора, бухгалтера (за наявності), печатки (за наявності).
- Паперовий підписаний Договір та роздруковані сертифікати вам треба подати до відділення ФССУ, в якому зареєстроване ваше підприємство. Як вже було зазначено, на жаль, це можна зробити тільки власноруч у відділенні.
- Після того, як у відділенні зареєструють ваш Договір та сертифікати, повинен пройти деякий час (це залежить від розпорядку роботи Фонду). Ми радимо вам почекати принаймні добу.
Після цього ви можете створити необхідний вам документ (Заяву-розрахунок або Повідомлення), заповнити його, підписати та відправити звичайним (електронним) способом із Сонати до ФСС. Через певний час подбайте про прийняття квитанцій, як завжди.